Spływy jednodniowe

Chciałbyś przeżyć przygodę, ale nie wiesz, czy to jest dla Ciebie?

A może masz wolnych tylko kilka godzin i chcesz poznać Kaszuby z perspektywy kajakarza?
Możesz spróbować, masz możliwości. Dopasujemy ofertę do Ciebie i Twojej rodziny. Możesz zabrać też psa. Rzeka Wda jest idealna dla rekreacyjnego spędzania czasu. Trasa nie jest uciążliwa, bez przenosek.
Możemy odebrać cię z czterech różnych punktów na trasie (patrz mapa) Baza Lipusz – Wdzydze Kiszewskie. Nie musisz zbierać grupy. Płyniesz we własnym tempie. Jeżeli masz jakieś pytania, chcesz zapytać o szczegóły – zapraszamy do kontaktu.

Trasa

Odległość (km)

Czas płynięcia

Poziom trudności

Baza Lipusz – Schodno

11,4

4 h

łatwa

Baza Lipusz – Loryniec

13

5 h

łatwa

Baza Lipusz – Czarlina Osada

17

8 h

łatwa

Baza Lipusz – Wdzydze Kiszewskie

22

9 h

łatwa

Atutem trasy jest niezwykła malowniczość i zmieniające się krajobrazy. Dzikość kaszubskiej przyrody, ze wszystkimi jej atrybutami, na wyciągnięcie ręki. Dostępna tylko z perspektywy kajakarza. Meandrująca rzeka prowadzi raz spokojnym, raz wartkim nurtem. Dodając co rusz nowe atrakcje i nieustannie zaskakując. Może trzeba będzie się zmierzyć z powalonymi drzewami, stertami gałęzi i kłód, czasami ukrytymi głazami pod taflą wody. Otwarte przestrzenie pól i łąk kontrastują z gęstwiną borów sosnowych potęgując wrażenia. I ten zapach, uwielbiany zapach płynącej wody i dzikiej fauny i flory. Nie raz spocznie na kajaku zaciekawiona ważka świtezianka dziewica, czy bóbr pomacha z brzegu. Długo można by wymieniać, na liście znajdzie się i komar, delikatnie dając znać, że czas postoju dobiegł końca.
DSC_5447

Harmonogram spływu:

  1. Rozpoczęcie spływu w zależności od długości wybranej trasy 
  2. Parking w cenie spływu przy przystani kajakowej w Bazie Lipusz przy ul. Lipowej 3a 
  3. Omówienie trasy, którą płyną Państwo sami, we własnym tempie
  4. Wydanie sprzętu, dobór kamizelek, wodowanie kajaków
  5. Rozbudowana infrastruktura wzdłuż szlaku – możesz korzystać z miejsc postojowych wyposażonych w WC, śmietniki. Loryńcu i Czarlinie są bary, sklepy.
  6. Odbierzemy Cię z czterech miejsc wyznaczonych na mapie, wystarczy zadzwonić, a nasz bus zabierze Cię z powrotem do Bazy Lipusz.
  7. W Osadzie Czarlina znajduje się bar, w którym można zjeść smażonego pstrąga i poczekać na transport